Hoppa till sidans innehåll

Resultat från Västcup 4

30 NOV 2015 09:50
Helgen resultat från Västcup
  • Uppdaterad: 30 NOV 2015 09:55

Trolltraffen 2, 2015 2015-11-28 Alvhogsborg

Viktklasser

Resultat

F11-32,2 (7)
1. Vilda BACKLUND IK Västra Mölndal
2. Alice NEJDERÅS Borås JK
3. Jenny JÖNSSON Staffanstorps JK
3. Tilde WÅHLIN Staffanstorps JK
F11-46,0 (7)
1. Andrea MOCANOSKI JK Aktiv
2. Alva ENGLUND Lilla Edets JK
3. Linnea MÅRTENSSON Staffanstorps JK
3. Ebba ZIEGENFELDT Staffanstorps JK
P11-27,0 (6)
1. Albin FORSELIUS IK Västra Mölndal
2. Bengt HELLSTRÖM Rättviks JK
3. Ludvig NILSEN Ippon Judoklubb
3. Torstein BREKKE-JENSSEN Ippon Judoklubb
P11-28,4 (7)
1. Elias AHLQVIST Staffanstorps JK
2. Franz MAGNUROS Staffanstorps JK
3. Jakob JELIC Borås JK
3. Henry GHISLER Stockholms JK
P11-29,9 (6)
1. William EKEROTH Karlstad JK
2. Leo ANDERSSON MORÉN Karlstad JK
3. Alexander MÅRLÖV Stockholms JK
3. Vilgot SVALSTEDT Kungsbacka JK
P11-30,7 (6)
1. Algot ENGHAG Frövi JK
2. Axel DAHLBECK Lindome JK
3. William BRANTEBÄCK JK Aktiv
3. Viktor OLHED Staffanstorps JK
P11-33,8 (7)
1. Vetle austenå FREDRIKSEN Ippon Judoklubb
2. Oskar SÖDERVALL Karlstad JK
3. Carl-johan OLAUSSON Kungsbacka JK
3. Rocko KOSTOPOULOS Borås JK
P11-38,5 (6)
1. Marcus ÅBERG Staffanstorps JK
2. Luka TRIKOVIC Stockholms JK
3. Viggo GRANBERG Borås JK
3. Mateo JÖNSSON VALDES Staffanstorps JK
P11-49,0 (4)
1. Alvin SVALSTEDT Kungsbacka JK
2. Bojan PARTALO JK Budo
3. Niklas OLSSON Molkom JK
P11-64,8 (3)
1. Joakim LEANDER Alingsås JK
2. Erik LERNFELT NATRI JK Budo
3. Vidar HANSEN JK Aktiv
F13-36 (6)
1. Hanna STENBERG Staffanstorps JK
2. Felicia GRANUDD Landvetter JK
3. Natalia GULDBERG Lilla Edets JK
3. Nellie ENGDAHL Landvetter JK
F13-40 (6)
1. Tova GRANBERG Borås JK
2. Gretha ÖSTLIND Lindome JK
3. Malou WALLENTIN IK Södra
3. Tindra WESTER Landvetter JK
F13-48 (5)
1. Anna WESTERBERG Stenungsunds JK
2. Tuwa WICKSTRÖM Staffanstorps JK
3. Tine HETLAND Ippon Judoklubb
F13+48 (6)
1. Maya RIBEIRO NOVAIS SPIF Judo
2. Caroline ERIKSSON Vänersborgs JK
3. Saga BLOM Färgelanda JK
3. Alva SVENSSON AXZELL Vänersborgs JK
P13-30 (5)
1. Algot ENGHAG Frövi JK
2. Alexander MÅRLÖV Stockholms JK
3. Adam HALLÉN Kungsbacka JK
P13-34 (10)
1. Karim NABI Göteborgs JK
2. Adam LACHNER IK Västra Mölndal
3. Marcus ROMNÆS Ippon Judoklubb
3. Kasper amundsen SVENDSEN SSK judo
P13-38 (13)
1. Lennart HELLSTRÖM Rättviks JK
2. Elmo REBIC Mariestads JK
3. Kristian rabben BAUTZ-HOLTER Ippon Judoklubb
3. Viktor ÖRLUND IK Södra
5. Max CHRISTIANSSON Göteborgs JK
5. Martin BREKKE-JENSSEN Ippon Judoklubb
7. Razmus ANDERSSON JK Aktiv
7. Emil JOHANSSON IK Västra Mölndal
P13-42 (11)
1. Kevin ASPELIN IK Södra
2. Oscar GUSTAVSSON Kristinehamns JK KFUM
3. Alvin STALLGÅRD Borås JK
3. Hugo TROMMESTAD Kungsbacka JK
5. Carl SAHLE Göteborgs JK
5. Isaac SVEDBERG HOLMBERG Upplands Väsby JK
7. Lukas VON KNORRING Mariestads JK
7. Hampus EDH Oxelösunds JK
P13-46 (3)
1. Edvin BORNSTEDT Karlstad JK
2. Sam PARKER IK Södra
3. Kalle OLHANS Landvetter JK
P13-50 (4)
1. Felix BJÖRKLUND Borås JK
2. Linus JÖNSSON Staffanstorps JK
3. Gustaf LÖNNGREN Stenungsunds JK
P13+50 (9)
1. Melker LJUNGQVIST JK Aktiv
2. Kalle LINDROTH Rättviks JK
3. Lukas ROSWALL Lidköpings Budoklubb
3. Maxim MOCANOSKI JK Aktiv
F15-36 (3)
1. Hanna STENBERG Staffanstorps JK
2. Felicia GRANUDD Landvetter JK
3. Moa WENNSTAM JK Aktiv
F15-44 (3)
1. Tova GRANBERG Borås JK
2. Nora NYBY JK Aktiv
3. Ellen STENBERG Staffanstorps JK
F15-48 (4)
1. Anna WESTERBERG Stenungsunds JK
2. Sofie HANSSON Stenungsunds JK
3. Tilda ENGDAHL Landvetter JK
F15-57 (5)
1. Melina ARAMBURO Landvetter JK
2. Petronella LARSSON SPIF Judo
3. Caroline ERIKSSON Vänersborgs JK
F15+63 (3)
1. Jennifer ERNST Lindome JK
2. Alexandra LEANDER Alingsås JK
3. Mina GUNDERSEN FILLIPSVEEN Ippon Judoklubb
P15-38 (4)
1. Kristian rabben BAUTZ-HOLTER Ippon Judoklubb
2. Viktor ÖRLUND IK Södra
3. Håkon WIRAK Ippon Judoklubb
P15-42 (6)
1. Ludvig HAIBER Lidköpings Budoklubb
2. Kristoffer BACKLUND IK Västra Mölndal
3. Kevin ASPELIN IK Södra
3. Oscar GUSTAVSSON Kristinehamns JK KFUM
P15-46 (5)
1. Wilmer JOHANSSON Borås JK
2. Magnus rabben BAUTZ-HOLTER Ippon Judoklubb
3. Tim KARLSSON IK Västra Mölndal
P15-50 (11)
1. Jacob LACHNER IK Västra Mölndal
2. Felix BJÖRKLUND Borås JK
3. Rasmus JONASSON Alingsås JK
3. Pontus BLOMSTRAND IK Södra
5. Felix ARVIDSSON Alingsås JK
5. Joel BERNTSSON Västbo JK
7. Oskar DANIELSSON VINTERSKO Göteborgs JK
7. Karl THÖRSMAN Göteborgs JK
P15-55 (9)
1. Kalle BÅÅTHE IK Södra
2. Melker LJUNGQVIST JK Aktiv
3. Tor BLOMDAHL SPIF Judo
3. Anton GIHL Saltsjö JK
P15-60 (7)
1. Konrad LJUNGQVIST JK Aktiv
2. Carl BJÖRKLUND Borås JK
3. Hannes KIHLSTRÖM Borås JK
3. Andreas OFNER SPIF Judo
P15-66 (8)
1. Martin SÖDERBERG IK Södra
2. Axel OSCARSSON Lugi JK
3. Alexander NYMAN Lugi JK
3. Jakob BENGTSSON Lindome JK
P15+73 (8)
1. William GARDELL Stockholms JK
2. Alexander HOLMSTRÖM Saltsjö JK
3. William WESTER Landvetter JK
3. Linus ISBRING Västbo JK
F18-57 (6)
1. Karin MOREAU Staffanstorps JK
2. Helene eek GERHARDSEN SSK judo
3. Melina ARAMBURO Landvetter JK
3. Lovisa HESSE SYLVANDER IK Västra Mölndal
F18-63 (2)
1. Carolina JOHANSSON Lidköpings Budoklubb
2. Moa RAMBERG Vara Judoklubb
P18-55 (4)
1. Anton GIHL Saltsjö JK
2. Erik WRETBORN IK Västra Mölndal
3. Simon MEYER JK Budo
P18-60 (5)
1. Marcus ODIN Upplands Väsby JK
2. Konrad LJUNGQVIST JK Aktiv
3. Carl BJÖRKLUND Borås JK
P18-66 (12)
1. Oliver BIRKELAND Göteborgs JK
2. Rasmus SANDBLOM Trollhättans JK
3. Martin SÖDERBERG IK Södra
3. Erik NICODEMI Hunnebo Judo
5. Simon PARKER IK Södra
5. Lennart KUSSNER Trollhättans JK
7. Leonardo DIAZ JK Jinkei
7. Axel OSCARSSON Lugi JK
P18-73 (8)
1. Markus EDLUND Göteborgs JK
2. Alexander LJUSBERG IK Södra
3. William RITTFELDT Göteborgs JK
3. Noa SWANLING JK National
P18-81 (5)
1. Gustav BOHM Trollhättans JK
2. Adam FRIBERG JK Jinkei
3. Erik sebastian DUBORGH Ippon Judoklubb
P18-90 (2)
1. Fredrik selnesaunet EICH Ippon Judoklubb
2. Alexander SIKSTRÖM JK Budo
H21-66 (6)
1. Rasmus SANDBLOM Trollhättans JK
2. Masiollah MAQSOUDI Borås JK
3. Joel SIDEBÄCK Köpings JK
3. Ahmad ABDALLAH Borås JK
H21-81 (3)
1. Samuel OMARSSON Hunnebo Judo
2. Charlie SEGER Göteborgs JK
3. Kim JACOBSON Stenungsunds JK
D-63 (3)
1. Rebecca ELIASSON Färgelanda JK
2. Malin LIGNELL Kungsbacka JK
3. Pernilla LÖNNGREN Färgelanda JK
D-70 (2)
1. Linnéa JOHANSSON Lilla Edets JK
2. Annika OLAUSSON Kungsbacka JK
H-60 (2)
1. Masiollah MAQSOUDI Borås JK
2. Eric RÖSSEL JK National
H-66 (3)
1. Sahand SHOKOHI Göteborgs JK
2. Joel ÅHLUND JK National
3. Joel SIDEBÄCK Köpings JK
H-73 (4)
1. Sebastian HELLQVIST Linköpings JK
2. Edvin LARSSON JK Budo
3. Oscar LINDAHL Kungsbacka JK
H-81 (7)
1. Mazen NANAEE Borås JK
2. Thore HÄGGLUND JK National
3. Markus BRUNSTRÖM Göteborgs JK
3. Mattias ENSTRÖM Karlstad JK
H-100 (4)
1. Emil BRIS JK National
2. Jens GARDELIN Göteborgs JK
3. Calle RUNDSTRÖM Korpehôla JK
Skribent: Västbo Judoklubb

 Hitta till vår dojo.

 

         BINGOLOTTER

   

 

 

 

 

 

Postadress:
Västbo JK - Judo
Karl-Johansgatan 35
33230 Gislaved

Besöksadress:
Ringvägen 7
33236 Gislaved

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link