Hoppa till sidans innehåll

Resultat från Sydcup 4, 2013

19 NOV 2013 07:48
Sydcup 4 2013-11-16
Staffanstorp
  • Skapad: 19 NOV 2013 07:48

Results

F13-36 (4)

1. Franziska ZANKER KSV Grimmen/GER

2. Hanna STENBERG Staffanstorps JK/SWE

3. Alva MURTOVAARA Olofströms JK/SWE

P13-33 (4)

1. Esben MESCHTZ Lugi JK/SWE

2. Elias LINDGREN Staffanstorps JK/SWE

3. Fabian PREUSS PSV 90 Neubrandenbur/GER

P13-36 (10)

1. César MAGNUSSON Staffanstorps JK/SWE

2. Felix BJÖRKLUND Borås JK/SWE

3. Emma KAUPPINEN Olofströms JK/SWE

3. Marcus DELAOGLOU Frölunda JK/SWE

P13-40 (7)

1. Alfred HANSSON Staffanstorps JK/SWE

2. Jacob WIINGAARD Hillerød Judoklub/DEN

3. Gustav ALBRECHTSEN Hillerød Judoklub/DEN

P13-44 (8)

1. Marcus KÄLLBERG JK Budo/SWE

2. Johannes HAGMAN Staffanstorps JK/SWE

3. Filip HOLMQVIST Kallinge Judoclub/SWE

3. Timofey EGOROV Budo Club Vorpommern/GER

P13-46 (5)

1. Leo GRUBER Staffanstorps JK/SWE

2. Alexander NYMAN Lugi JK/SWE

3. Hannes WESSLÉN Staffanstorps JK/SWE

P13-50 (8)

1. Leon LEMKE JC 94 Altentreptow/DEN

2. Axel OSCARSSON Lugi JK/SWE

3. Wahe BAGHDASARYAN Budo Club Vorpommern/GER

3. Eric TEVOSYAN Budo Club Vorpommern/GER

P13-58 (6)

1. Marvin STEEGER Asia Sport Neubrande/GER

2. Noah SUNDSTRÖM Kalmar Budoklubb/SWE

3. Morten SCHULT PSV 90 Neubrandenbur/GER

3. Hannes KIHLSTRÖM Varbergs JK/SWE

F15-40 (4)

1. Franziska ZANKER KSV Grimmen/GER

2. Paula SCHMITT KSV Grimmen/GER

3. Hanna STENBERG Staffanstorps JK/SWE

F15-48 (3)

1. Linn STENBERG Staffanstorps JK/SWE

2. Emma HENNERFORS Staffanstorps JK/SWE

F15-52 (7)

1. Elin JOHANSSON Staffanstorps JK/SWE

2. Elin STIGBORG Staffanstorps JK/SWE

3. Ida ANDERSEN Hillerød Judoklub/DEN

3. Nikita RIETZ Österlen Budoklubb/SWE

F15-57 (4)

1. Nadine PIETSCHMANN KSV Grimmen/GER

2. Nadine VOGT KSV Grimmen/GER

3. Cindy PETERS JC 94 Altentreptow/DEN

P15-34 (4)

1. Philipp LENK PSV 90 Neubrandenbur/GER

2. Elias LINDGREN Staffanstorps JK/SWE

3. Hjalmar RUTBERG Staffanstorps JK/SWE

P15-38 (6)

1. Alfred HANSSON Staffanstorps JK/SWE

2. César MAGNUSSON Staffanstorps JK/SWE

3. Sebastian ELLHULT Staffanstorps JK/SWE

3. Felix BJÖRKLUND Borås JK/SWE

P15-46 (11)

1. Oliver BIRKELAND Frölunda JK/SWE

2. Emil HENRIKSSON Borås JK/SWE

3. Oliver GORKOW PSV 90 Neubrandenburg/GER

3. Marc ELSNER KSV Grimmen/GER

5. Johannes HAGMAN Staffanstorps JK/SWE

5. Leo GRUBER Staffanstorps JK/SWE

7. Alexander NYMAN Lugi JK/SWE

7. Pontus SÖREM Staffanstorps JK/SWE

P15-50 (9)

1. Thirapat LIAOSENG JK Budo/SWE

2. Oliver REMGARD Staffanstorps JK/SWE

3. Axel OSCARSSON Lugi JK/SWE

3. Vincent BANNURA Staffanstorps JK/SWE

P15-55 (8)

1. Noa SWANLING JK National/SWE

2. Marvin STEEGER Asia Sport Neubrandenburg/GER

3. Hannes KIHLSTRÖM Varbergs JK/SWE

3. Simon ANDERSSON JK Budo/SWE

P15-60 (7)

1. Adam CHRISTIANSSON Frölunda JK/SWE

2. Markus EDLUND Frölunda JK/SWE

3. Isac LARSSON JK National/SWE

3. Isac DANIELSSON JK National/SWE

P15-66 (4)

1. Theodor MALMQVIST Varbergs JK/SWE

2. Ismail MALCOK GAK Enighet/SWE

3. Alexandro ARGUETA Kristianstad JK/SWE

P15+66 (4)

1. Mathias MADSEN Gladsaxe Judo Klub/DEN

2. Samuel SJÖLANDER GF Idrott JK/SWE

3. Karen HÄNSE PSV 90 Neubrandenbur/GER

F18-48 (5)

1. Emma HENRIKSSON Borås JK/SWE

2. Elin STIGBORG Staffanstorps JK/SWE

3. Linn STENBERG Staffanstorps JK/SWE

F18-52 (5)

1. Nellie EINSTEIN Borås JK/SWE

2. Elin JOHANSSON Staffanstorps JK/SWE

3. Theresa SOHST Budo Club Vorpommern/GER

F18-57 (3)

1. Josefin HANSSON Staffanstorps JK/SWE

2. Nadine PIETSCHMANN KSV Grimmen/GER

F18-63 (4)

1. Carolin HANSSON Staffanstorps JK/SWE

2. Elina HANSSON Staffanstorps JK/SWE

3. Lisa RUTTLOFF KSV Grimmen/GER

P18-50 (4)

1. Oliver REMGARD Staffanstorps JK/SWE

2. Vincent BANNURA Staffanstorps JK/SWE

3. Kevin TORKAR Staffanstorps JK/SWE

P18-55 (4)

1. Alex MEIER KSV Grimmen/GER

2. Maximilian SCHMITT KSV Grimmen/GER

3. Daniel LEGRAF Takedown JK Malmö/SWE

P18-60 (7)

1. Paul PÄPLOW KSV Grimmen/GER

2. Johan ELIASSON GF Idrott JK/SWE

3. Carl EDVINSSON Borås JK/SWE

3. Joel ÅHLUND JK National/SWE

P18-66 (7)

1. William BJÖRKLUND Borås JK/SWE

2. Ismail MALKOC GAK Enighet/SWE

3. Dan JOHANSSON Borås JK/SWE

3. Martin NILSSON JK National/SWE

P18-73 (7)

1. Tobias SIEG KSV Grimmen/GER

2. Viktor SMEDBERG Staffanstorps JK/SWE

3. Daniel ANDERSSON GF Idrott JK/SWE

3. Heinrich TESMANN Budo Club Vorpommern/GER

P18-81 (7)

1. Wardan BAGHDASARYAN Budo Club Vorpommern/GER

2. Armin DIDIC Staffanstorps JK/SWE

3. Tor HERMANSEN Gladsaxe Judo Klub/DEN

P18+81 (2)

1. Carlo STÜHLE KSV Grimmen/GER

D21-57 (3)

1. Nellie EINSTEIN Borås JK/SWE

2. Josefin HANSSON Staffanstorps JK/SWE

D21-63 (3)

1. Carolin HANSSON Staffanstorps JK/SWE

2. Lisa KRAUSE KSV Grimmen/GER

H21-66 (5)

1. Albert SALLING Staffanstorps JK/SWE

2. William BJÖRKLUND Borås JK/SWE

3. David LUNDGREN Staffanstorps JK/SWE

H21-73 (6)

1. Tobias SIEG KSV Grimmen/GER

2. Viktor SMEDBERG Staffanstorps JK/SWE

3. Sajad MOHAMMED-ALI GAK Enighet/SWE

3. Heinrich TESMANN Budo Club Vorpommern/GER

H21-81 (11)

1. Victor BUSCH Staffanstorps JK/SWE

2. Zelimkhan AYGUMOV Hillerød Judoklub/DEN

3. Wardan BAGHDASARYAN Budo Club Vorpommern/GER

3. Johan GROTH KSV Grimmen/GER

5. Frederik BAHNE Helsingør Judo & Ju-Jutsu Klub/DEN

5. Armin DIDIC Staffanstorps JK/SWE

7. Mathias HOFFMAN Helsingør Judo & Ju-Jutsu Klub/DEN

H-73 (11)

1. Vytautas SKILINSKAS Ängelholms JK/SWE

2. Anzor EDIEV Hillerød Judoklub/DEN

3. Adil SADIKOV Amager Judo Skole/DEN

3. Rashid ALHASSAN Österlen Budoklubb/SWE

5. Daniel DETTERBERG Alingsås JK/SWE

5. Albert SALLING Staffanstorps JK/SWE

7. Sajad MOHAMMED-ALI GAK Enighet/SWE

7. Marcus BERNTSSON Västbo JK/SWE

H-81 (7)

1. Victor BUSCH Staffanstorps JK/SWE

2. Johan GROTH KSV Grimmen/GER

3. Emil WASBERGER GF Idrott JK/SWE

3. Mathias HOFFMAN Helsingør Judo & Ju-Jutsu Klub/DEN

H-90 (12)

1. Måns DAVIDSSON JK National/SWE

2. Besmir BACAJ Staffanstorps JK/SWE

3. Carlo STÜHLE KSV Grimmen/GER

3. Stefan HANSSON Staffanstorps JK/SWE

5. Erik JOHANSSON Alingsås JK/SWE

5. Patrik SKOG Sandby JK/SWE

7. Anders KARLSSON Västbo JK/SWE

7. Stephan BOEV GAK Enighet/SWE

H+100 (3)

1. Martin JÄSCHKE KSV Grimmen/GER

2. Christian PERSSON Lugi JK/SWE

D-63 (2)

1. Jennie ANDRÉASON Staffanstorps JK/SWE

HV-73 (4)

1. Johan HALLBERG GF Idrott JK/SWE

2. Daniel DETTERBERG Alingsås JK/SWE

3. Christian HATESAUL Wemmenhögs Budoförening/SWE

HV-81 (4)

1. Robert LARSSON Wemmenhögs Budoförening/SWE

2. Markus STÜHLE KSV Grimmen/GER

3. Niklas LUNDSTRÖM Wemmenhögs Budoförening/SWE

HV-90 (7)

1. Kim CHRISTIANSEN Hillerød Judoklub/DEN

2. Stefan HANSSON Staffanstorps JK/SWE

3. Patrik SKOG Sandby JK/SWE

3. Nicolai STUHR Amager Judo Skole/DEN

HV+100 (5)

1. Christian PERSSON Lugi JK/SWE

2. David ASMUNDSSON Lugi JK/SWE

3. Sébastien LEICHTNAM Staffanstorps JK/SWE

HV45-81 (4)

1. Ralf PÄPLOW KSV Grimmen/GER

2. Markus STÜHLE KSV Grimmen/GER

3. Niklas LUNDSTRÖM Wemmenhögs Budoförening/SWE


E-post: This is a mailto link

 Hitta till vår dojo.

 

         BINGOLOTTER

   

 

 

 

 

 

Postadress:
Västbo JK - Judo
Karl-Johansgatan 35
33230 Gislaved

Besöksadress:
Ringvägen 7
33236 Gislaved

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link