Hoppa till sidans innehåll

Kidz Cup

05 JUN 2014 20:28
Resultat listan från årets Kidz cup i samband med Lugi Camp.
Bäst lyckades Kevin Bergström med ett silver men oturligt bröt sitt nyckelben i finalen.
Tufft motstånd hade Joel Berntsson i sin klass och fick tyvärr ingen pallplacering denna gång.
  • Skapad: 05 JUN 2014 20:28

Kid´s Cup Lund Sweden Results

 

 

 

G13 -27 kg

 

1

Moa Wennström

JK Aktiv Kungsbacka

2

Jenny Jönsson

Staffansorps JK

3

Tea Thilfalk

Ängelholms JK

     
 

G13 -35 kg

 

1

Linnea Mårtensson

Staffansorps JK

2

Nora Nyby

JK Aktiv Kungsbacka

3

Selma Ahl

Stenungsunds JK

     
 

G13 -38 kg

 

1

Anna Westerberg

Stenungsunds JK

2

Schamira Kiel

RSV Eintracht 1949 e.V. GER

3

Alva Murtovaara

Olofströms JK

3

Kathrine Burke

Kin Ryu Judo GBR

     
 

G13 -41 kg

 

1

Antonia Fiedler

KSC Asahi Spremberg GER

2

Rakel Bailey

Helsingörs JK DEN

3

Nina Dobel

JK Mitani DEN

3

Sofie Hansson

Stenungsunds JK

     
 

G13 -52 kg

 

1

Denise Malmsten

Oxelösunds JK

2

Denise van Marsbergen

Mahorokan JK NED

3

Agnes Eriksson

Borlänge JK

3

Angela Wallentin

IK Södra Stockholm

     
 

BG13 -45 kg

 

1

Carl Johansson

Stockholms JK

2

Pelle Mattsson

Stockholms JK

3

Cathrine Haestrup

Sjelle-Skjörring Club DEN

     
 

BG13 -55 kg

 

1

Yannick Kappers

Mahorokan JK NED

2

Kevin Bergström

Västbo JK

3

Olivia Strömberg

Staffanstorps JK

     
 

B13 -33 kg

 

1

Isac Ripsäter

Växjö Judo

2

Magnus Rosenkvist

JK Mitani DEN

3

Viktor Örlund

IK Södra Stockholm

3

Beiron Banfly

IK Södra Stockholm

     
 

B13 -35 kg

 

1

Jacob Palmqvist

Staffansorps JK

2

Espen Metsch

Lugi JK Lund

3

Alvin Stallgård

Borås JK

3

Adam Funnell

Kin Ryu Judo GBR

     
 

B13 -39 kg

 

1

Sean Wennerland

Upplands Väsby JK

2

Mattias TB Jensen

Helsingörs JK DEN

3

Filip Bentsson

Amager Judoskole DEN

3

Cyril Sommer

RSV Eintracht GER

     
 

B13 -42 kg grupp1

 

1

Pelle Mattsson

Stockholms JK

2

Pontus Blomstrand

IK Södra Stockholm

3

Cesar Magnusson

Staffansorps JK

3

Pontus Åberg

Staffansorps JK

     
 

B13 -42 kg grupp 2

 

1

Olle Hermodsson

Staffansorps JK

2

Asger Mörup

JK Mitani DEN

3

Lukas Solne

Sjelle-Skjörring Judo DEN

3

Ludvi Haiber

Lidköpings JK

     
 

B13 -46 kg

 

1

Kalle Friis-Hansen

Amager Judoskole DEN

2

Leo Grubber

Staffansorps JK

3

Karl Johansson

Stockholms JK

3

Hannes Weslén

Staffansorps JK

     
 

B13 -50 kg

 

1

David Ivanian

Amager Judoskole DEN

2

Sem Steenbergen

Mahorokan JK NED

3

Melker Ljungqvist

JK Aktiv Kungsbacka

3

Alexander Öberg

Staffansorps JK

     
 

B13 -65 kg

 

1

William Rodell

Göteborgs JK

2

Haukar Olafsson

Judoeild ISL

3

Cleo Cesar

JK National Halmstad

     
 

B15 -35 kg

 

1

Heidar Pashaew

Nacka JK

2

Marcus Schjöth

Sjelle-Skjörring Judo DEN

Skribent: Anders Karlsson
E-post: This is a mailto link

 Hitta till vår dojo.

 

         BINGOLOTTER

   

 

 

 

 

 

Postadress:
Västbo JK - Judo
Karl-Johansgatan 35
33230 Gislaved

Besöksadress:
Ringvägen 7
33236 Gislaved

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link